Vitaj na našom Webe

Žijeme v 21. storočí, v uponáhľanej dobe, kedy častokrát nemáme čas vychutnať si obed, zrelaxovať a vypnúť. No čoraz viac ľudí si aj kvôli tomuto trendu začína uvedomovať dôležitosť zdravia a zdravého životného štýlu.

Práve vďaka vyváženej strave milióny ľudí dosahujú lepší, spokojnejší a kvalitnejší život vo všetkých oblastiach. Lepšie zdravie, pevnejšie vzťahy a vysporiadaná myseľ, aj toto dokáže zmena stravovacích návykov.

Čo je naším cieľom?

Našim cieľom je ťa pravdivo inšpirovať k zdravšiemu životnému štýlu. Ukázať ti jednoduché recepty zo sveta “SKUTOČNÝCH” potravín, ktoré si rýchlo a jednoducho pripravíš v pohodlí domova.

Ukážeme ti, prečo je  kurkuma pre naše zdravie taká dôležitá a prečo je využívaná už dlhé stáročia.

Prečo práve kurkuma?

Ak poznáš Paretovo pravidlo 80/20, iste vieš, že práve 20% potravín tvorí tvojich 80% úspechu ku zdraviu. Pri tomto tvrdení sa nebojíme povedať, že kurkuma by mohla patriť do 5%, ktoré ti prinesú  až 95% úspechu.

V skratke o kurkume

Kurkuma je indické korenie žltej farby, ktoré má širokospektrálne využitie, či už ide o vonkajšie alebo vnútorné použitie. Obsahuje látku kurkumín, ktorá je silný antioxidant a pôsobí protizápalovo. Okrem toho kurkuma znižuje vysoký cholesterol, pomáha pri chudnutí, podporuje imunitný systém, no dokáže toho oveľa viac. (čítaj viac o liečivých účinkoch kurkumy tu.)

Kurkuma je proste superpotravina, ktorá predstavuje prístup k dlhodobo udržateľnému zdraviu.

Pre koho je kurkuma určená?

Či si športovec, učiteľ, študent, žienka v domácnosti, šofér autobusu alebo lekár, na tom vôbec nezáleží. Kurkuma je svojimi vlastnosťami vhodná pre každého, bez ohľadu na to, kto si a aké máš stravovacie návyky.

Kde kurkumu bežne dostať?

Kurkumu nájdeš takmer vo všetkých dobrých supermarketoch, v obchodoch so zdravou stravou ale aj na e-shopoch.

 

 

Kto vlastne sme?

Sme skupinka mladých ľudí s rozdielnymi schopnosťami a záľubami. Jedno nás však spája a to chuť žiť zdravo a stravovať sa kvalitne, aby sme sršali energiou. Pokojne to môžeme nazvať aj našou filozofiou života.

Správnej životospráve sa venujeme už nejaký ten piatok. Preto vieme, že pridaním jedného pozitívneho návyku sa dokáže spustiť zdravý domino efekt. Možno si ani neuvedomíte, že ste chceli vyskúšať len kurkumu a zrazu podľahnete. Začnete si pripravovať zdravé raňajky alebo vás prepadne nezastaviteľná chuť si ísť zabehať.

Chceme zastaviť názory, že človek sa dokáže stravovať zdravo len pomocou predražených stravovacích plánov a potravín s nálepkou BIO. Častokrát prehliadame, že práve geograficky a finančne dostupné potraviny sú tie, ktoré nám dokážu poskytnúť potrebné hodnoty pre naše zdravie. A práve kurkuma je jednou z nich.(minimálne cenovo)

Podelíme sa s tebou o naše skúsenosti, ktoré nám dennodenne pomáhajú cítiť sa mentálne a fyzicky fit. Budeme ti prinášať inšpirácie zo sveta zdravej kuchyne, ktorá zlepší tvoju životosprávu.

Prvou z týchto inšpirácií je práve používanie kurkumygenerálom všetkých byliniek, ktorá by nemala chýbať v tvojom jedálničku.

Čo môžeš od nás očakávať?

Zdravé tipy a recepty na raňajky, obedy, večere alebo nápoje. Taktiež ti ponúkneme rady, ako malými krôčikmi optimalizovať svoj zdravotný stav, zlepšiť spánok, zvýšiť energiu a celkovo vybudovať návyky, ktoré ťa budú sprevádzať celý život.

Zákazník sa oklamať dá. Svoje telo však neoklameš. Človek je zodpovedný za svoje zdravie, čo do svojho organizmu prijíma, ako sa cíti. Všetko sa ukazuje v realite, či už pozitívne alebo negatívne.

 

 

Kurkumou sa to len začína

Začali sme s kurkumou lebo je atraktívna chuťou aj vôňou, ale hlavne jej pridanou hodnotou pre ľudský organizmus. Okrem kurkumy chystáme aj ďalšie inšpirácie v podobe zdravých korenín a byliniek, ktoré sa chuťovo hodia do tvojich receptov, sú bežne dostupné a majú pestrý dopad na zdravie.

Čo pre teba pripravujeme?

Jedným z dôvodov prečo sme sa rozhodli založiť tento web je vývoj kvalitnej alternatívy kávy, ktorú môžeš piť aj pred spaním. Tento atraktívny nápoj sa volá “KURKUMA LATTE” a vyvíjame ho v spolupráci s Dušanom Plichtom, ktorý má tie navyššie štandardy na kvalitu a chuť. Takže sa máš na čo tešiť.

Prezradíme zatiaľ len toľko, že to bude koreninová zmes zložená z tých najvýživnejších ázijských korenín s prímesou kokosového prášku, ktorú len zaleješ a ideš.

Ak by si rád ochutnal prvú vzorku, tak nám dole napíš svoje kontaktné údaje a my ti ju zašleme zadarmo.

 

Team kurkumánie

 

Zdieľaj inšpiráciu s priateľmi
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial